Yazı Gönderimi


Dergiye neler gönderebiliyoruz?

Şiir, öykü, deneme gibi edebi ürünlerinizi gönderebilirsiniz. Denemelerin kapak kelimeleri ile ilişkili olması önemlidir.

Dergimizde fotoğraf yayınlamıyoruz, fotoğrafla ilişkili yazı girişimlerinizde maalesef fotoğrafları gözden çıkarmak durumundayız.

Çizim yayınlıyoruz ve yazınıza ait çizimi siz gönderebilirsiniz ancak tasarım ekibi dergi genelinde bir bütünlüğü korumak durumunda. Dolayısı ile yazıyı kabul etse bile ekip çizimi kabul etmeme hakkını çok fena halde saklı tutar. Ayrıca içeriğimiz siyah-beyaz basılıyor, şimdilik. Dolayısı ile kabul edilse bile renkli çiziminiz de siyah-beyaz basılmak durumunda kalacaktır. Bunun dışında, çizerlerimiz yazınıza bir çizim yapmış olabilir, bunu istemiyorsanız yazınızı gönderirken mailinizde bunu da belirtmelisiniz.


Kimler yazı gönderebilir?

Herkes.


Yazımızı nereden ve nasıl gönderiyoruz? Nelere dikkat etmeliyiz?

Yazılarınıza gereken ilgiyi gösterebilmek için -ilgi derken, gerçekten kelime kelime okuyor ve yazıyı daha iyiye götürebilecek bir fikrimiz varsa paylaşıyoruz- her sayı için en fazla 2 adet yazınızı gönderin lütfen. Elbette, ayrı dosyalar halinde.

Yazılarınız 1400 kelime civarını geçmemelidir.

Daha önce başka bir basılı ya da dijital platformda yayınlanmamış olmalıdır. Gelen her yazıyı tek tek araştıramayabileceğimizden, bu konuda sorumlu kesinlikle yazarın kendisidir.

Mail adresimiz olan baskaperon@gmail.com iletişim için kullanabileceğiniz hesap olduğu gibi yazılarınızı da gönderebileceğiniz adresimizdir. Twitter, Facebook üzerinden atarsanız yüksek ihtimalle gözümüzden kaçacaktır.

Yazınızı göndereceğiniz mailin içeriği olarak değil de Word, Pages, Notepad gibi bir kelime işlemci programında yazıp gönderdiğiniz maile dosya eki olarak ilave ederseniz işleme almamız kolaylaşıyor. İstisnai bir koşulunuz yoksa lütfen bize yardımcı olmaktan çekinmeyin. Ekleyeceğiniz bu dosyada ise basılmasını istediğiniz yazıdan başka hiçbir şey olmamalıdır. Yazınızın adını dosya adı olarak, yazınızın basımına dair özel taleplerinizi ise göndereceğiniz mailin içeriğine ekleyerek bize ulaştırabilirsiniz.

Tasarım ekibimizde yazıları yerleştirmekle ilgilenen arkadaşımızdan da şöyle bir talep geldi; lütfen tırnak işareti olarak iki tane kesme işaretini yan yana kullanmak yerine gerçekten tırnak işaretinin kendisini kullanın. Nolur.


Yazı göndereceğiniz zaman şu konulara hiç önem vermiyoruz;

- Yaşınız
- Deneyiminiz
- Okuduğunuz okullar, bölümünüz
- Önceden yazılarınızın yayınlandığı yerler

Dolayısı ile sadece yazınızı göndermeniz kesinlikle kâfi.